OTÁZKY?  NÁVRHY?             SEM S NIMI 

© 2013-2019  Go-Dany.sk

Slovakia

Pri učení sa cudzieho jazyka je nevyhnutné mať cieľ, plán, pravidlá hry a spoluhráčov. Takže definujte svoj cieľ a povedzte mi o ňom. Naplánujeme spôsob práce, frekvenciu lekcií, pravidlá samoštúdia.  V prirodzenom rytme a s ľahkosťou podáte svoj životný jazykový výkon.

SPÔSOB PRÁCE 

Cieľ

 

Potrebujete si verbalizovať cieľ. Cieľom môže byť maturita. Či pobyt v krajine s aktívnym využitím cieľového jazyka. Schopnosť nadviazať rozhovor s cudzincom. Odprezentovanie ponuky zahraničnému obchodnému partnerovi. Hladký priebeh cudzo-jazyčného telefonátu. Schopnosť písať sofistikované emaily, blogy, nebodaj poviedky a poéziu v zvolenom jazyku. 

Plán

 

Bez plánu, zostane Váš cieľ iba nedosiahnuteľnou túžbou. Dobrý plán obsahuje okrem cieľa aj termíny, testy, lekcie s lektorom, samoštúdium, a overovanie progresu v teréne. Je mojou úlohou Vám s prípravou a realizáciou plánu pomôcť.

Spoluhráči

 

Zmyslom existencie spoluhráčov je hrať s Vami túto hru. Spoluhráčmi pre Vás môžu byť členovia rodiny, kolegovia, kamaráti, študenti, či iné obete Vašich komunikačných chúťok. Môžeme alebo nemusíme ich s hrou oboznámiť. Dôležité však je hrať ´do aleluja´. Ako bol býval raz povedal pán Karel Gott: "V našem věku Láďo, hlavní je to jednoduše dělat, a nepřestat" :)