OTÁZKY?  NÁVRHY?             SEM S NIMI 

© 2013-2019  Go-Dany.sk

Slovakia

O Danielovi

Ako malé dieťa, býval som často precitlivený, chorľavý, depresívny, introvertný, bitý, apatický, proste umelecky založený, ale podľa môjho názoru aj zlatučký a velmi inteligentný. Nikto to o mne nevedel. Samozrejme okrem mimozemšťanov. Tí o mne vedeli všetko. Ale to som ja nemohol vedieť. Z detstva mi zostalo niekoľko pekných spomienok, no celkovo ho považujem za nie moc vydarené. Ále :) S dôsledkami sa pasujem dodnes, ako napokon všetci, no po určitom čase som sa de facto našiel. Začal som byť šťastný. A začal som učiť.

Po škole som pracoval v tlačiarni. Tam som sa v pozícii tlačiara zabával 7 rokov, až kým sa to už viac nedalo vydržať. Odišiel som teda do Španielska. Spoznávať krajinu, učiť sa flamenco, a tak. Zažiť dobrodružstvo. V autobuse na ceste tam som absolvoval moju prvú lekciu španielčiny. O 3 mesiace som habkal na káve s krásnou devou o krásach mojej vlasti. Po španielsky. Na úrovni začiatočníka, chápeme, ale habkal. O ďalšie 3 mesiace som si uvedomil, že hovorím plynule. Na základnej úrovni, chápeme, ale .. progres je prirodzený. Takže ozvite sa :)

Na škole sme mali ´profesorov´. Štátni zamestnanci bývali niekedy riadne pošahaní. Bolo v ich štátno-ľudskej prirodzenosti, bez transparentnej spätnej väzby, časom degenerovať. Prípadne konzervovať stav, či zneužívať svoju pozíciu. Dialo sa tak všade, kde bola situácia dotovaná ideológiou, povinnosťou, strachom, odmenou, či trestom. Preto je súčasťou zmysluplného vzdelávania sloboda, zvedavosť, aktivita, radosť, zodpovednosť. Úplne obyčajné integrovanie našej intelektuálnosti a pudovosti v harmonický celok. 

Po rokoch práce v korporáciách a večeroch strávených umeleckým pôsobením (bol som totiž aj flamencovým umelcom) som sa tak nejak ocitol na križovatke.  Bez práce. Z rôznych, aj mne vtedy nie úplne jasných dôvodov, odisiel som z oboch svetov, z kancelárie aj z kapely. Hľadať vlastnú cestu, už viem. A tak teda, píšem si plán, navrhujem web, rozhadzujem siete, teším sa z prvých klientov, pracujem s ľuďmi, prekladám, učím jazyky a konverzujem. Proste úplne mňamkový ´lajfstajl´.

PREHLÁSENIE O SPOLUPRÁCI SO ŠTÁTOM

 

HODNOTY  GO-DANY.com

Silvia Bartelt (PB IT a.s.)

Daniel ako lektor španielskeho jazyka, schopný prirodzeným spôsobom podnietiť každého študenta k maximálnemu výkonu. Veľa zábavy, každá hodina bola zážitkom.

Katarína Šimuničová (AT&T)

One of the best teacher I've ever had. You learn a lot from him and his classes are full of fun. Before you know it you might even sign up for some flamenco classes. A real privilege.